Çocuk Aikidosu

Çocuk Aikidosu

Çocuk Aikidosu

  • 18 / 03 / 2019

Çocuklarla aikido çalışmasındayız.. Çocuklar aikido'yu çok eğlenceli buluyor. Küçük yaştan itibaren başkaları ile rekabet içinde büyüyen ve en yakın arkadaşlarını bile rakip olarak gören çocuklara "Aslında kişinin en büyük rakibinin kendisi olduğu" anlatılmaya çalışılıyor. Aileler ise aikido'ya başladıktan sonraki dönemde çocuklarındaki olumlu değişimlere hayretle şahit oluyor.
Her şeyin sevgi ve hoşgörü üzerine kurulu olduğu Aikido sanatı ve Uluyama nın 1996 senesinden günümüze kadar getirdiği sabırlı çalışmalar meyvelerini vermeye başlamıştır. Nitekim bir sporcunun yetişmesi uzun yıllara dayanmakta ve sabır gerekmektedir. Bir sporcu 1 ay, 1 yıl gibi küçük zamanlarda yetişmemektedir. Belki diğer sporlarda daha kısa sürede sonuçlarını alabildiğiniz, halde Aikido için gözle görülür değişimler ancak 2-3 seneyi almaktadır.
 
            Aikido’ya başlamak yada yapmak zor değil aslında… En zoru devam ettirmektir. Nitekim sabır ve sebat ister. Bu sadece Aikido’ya mahsus olmayan, hayatımızdaki her şey için geçerlidir. Özellikle bilinçli ailelerin çocuklarına spor yaptırma isteği ve içlerinden Aikido’yu seçmiş olmaları büyük bir şans…
 
            Buradan özellikle yaz-kış demeden çocuklarını dojomuza getiren vefakar anne ve babalara teşekkür etmek isteriz. Bizim nazarımızda her biri siyah kemer seviyesine terfi etmiş ailelerin destekleri ve hocalarımızın gayretleri ile Bursa’daki Aikidonun geleceği olan çocuklarımız gelecekte de bizlerin yollarını aydınlatacaktır.